dvojportret_01
 

Piercer, modifikátor a sadista Míla Bugtcher

Když za mnou Petr přišel s konceptem tohoto projektu, byl jsem nadšen. Děláme spolu už dlouhou dobu a je pravda, že tento projekt, který jsme pracovně nazývali „Kundičky“, přesně vystihuje naše zájmy. Na jedné straně můj vztah k bolesti, které se při své profesi piercera vyhýbám, ale ve svém soukromém životě ji naopak rád rozdávám a na druhé straně Petrova vášeň pro focení čehokoli neobvyklého a společností obvykle negativně přijímaného.

Základním principem projektu bylo vizuální uzavření zevních částí ženského genitálu, ať už pomocí stehů, šperků nebo jiných objektů. Volba techniky a materiálů použitých při práci, byla v mé kompetenci, vizuální koncept fotografií byl na Petrovi.

Modelky jsem vybral z okruhu svých známých a kamarádek s kladným vztahem k excentrické estetice a masochistek, se kterými jsem se seznámil při svých životních eskapádách. Podmínkou byl můj kladný vztah k nim a chuť jim působit bolest a na druhé straně jejich důvěra v mé schopnosti a chuť bolest ode mne přijmout. Zpočátku jsme postupovali velmi rychle, ale cítil jsem, že ztrácím inspiraci a v průběhu projektu jsem si musel udělat téměř roční pauzu, abych se vrhl na další práci s původní vervou a nadšením. Ačkoli projekt považuji svým způsobem za ukončený, už teď připravuji designy s několika dalšími slečnami, které se chtějí do projektu dodatečně připojit.

Fotograf Petr Jedinák

Mám jedno celoživotní fotografické téma. Dámské přirození – kundu. Fascinuje mě jak sám objekt, tak i má tvůrčí nenasytnost, kterou zdá se nelze ukojit. Způsobů jak se jí zmocnit, uchopit či pojednat je bezpočet. A má představivost neustále generuje nové a další. Například před nějakým časem se mi zachtělo portrétů kundiček modifikovaných, propíchaných a sešitých. Kde jinde a jak jinak, než v dělné spolupráci s tetovacím a piercingovým studiem Hell.cz, se kterým již řadu let spolupracuji. A kdo jiný než Míla, by mi dokázal vyjít s touto libůstkou vstříc.
Slovo dalo slovo, kundičky se potkaly se svými hroty a vznikla pozoruhodná fotografická kolekce. Piercer udával svými zkušenostmi směr. Se znalostí modelek a s ohledem na jejich tvary komponoval dočasné ozdoby a já vše zaznamenával. Společně jsme nakonec sestavili výsledný soubor a ten vám předkládáme. Rád bych touto cestou všem zúčastněným poděkoval. Nebýt zručnosti piercera a odhodlání zainteresovaných modelek, zůstalo by jen u projektu. Doufám, že jste si to všichni užili alespoň tak, jako já. Děkuji.

Fotografie z cyklu Hidden Pleasures si můžete také zakoupit jednotlivě i jako celý cyklus.